Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Zakup nowego samochodu a porównywarka OC i AC

9 marca 2017

Zakup nowego samochodu a porównywarka OC i ACPlanujesz zakup nowego samochodu? Poza wybraniem solidnego modelu pomyśl także o takim OC i AC, które pozwoli Ci zaoszczędzić. Dzięki ubezpieczeniom komunikacyjnym czujesz się pewniej i bezpieczniej na drodze. Wiesz, że w razie spowodowania wypadku nie musisz się martwić o koszty naprawy samochodu swojego lub drugiej osoby, która ucierpi podczas stłuczki.

Coraz więcej mówi się o wzroście cen składek OC i AC. Na szczęście nie brakuje firm, które proponują tańsze polisy OC i atrakcyjne zniżki. Jeżeli chcesz znaleźć najtańszą polisę OC, to skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń OC AC.

Jak działa porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych

Porównanie ubezpieczeń OC i AC samochodów możliwe jest przez Internet. Wystarczy znaleźć porównywarkę, która pozwoli zapoznać się ze szczegółami poszczególnych ofert. W porównywarce należy wpisać model samochodu czy też wiek kierowcy. Młodzi kierowcy zwykle więcej płacą za ubezpieczenie OC i AC, dlatego też w ich przypadku szukanie najtańszych ofert i zniżek jest koniecznością – młodych rzadko stać na płacenie kilkakrotnie więcej niż ich rodzice. Mniej za polisę OC płacą mieszkańcy małych miejscowości czy też doświadczeni kierowcy z solidnym autem.

Ubezpieczenie OC musi wybrać każdy właściciel samochodu, dlatego dużo lepiej jest skorzystać z porównania składek OC, a nie zdecydować się na pierwszą lepszą ofertę. Reklamy telewizyjne czy też internetowe przedstawiają głównie największe zalety oferty i przed zdecydowaniem się na dane ubezpieczenie koniecznie zapoznajmy się ze szczegółami.

Porównanie ubezpieczeń samochodów AC dlaczego warto

Ubezpieczenie AC nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, jednakże bez niego nie możemy liczyć na pomoc finansową w wypadku kradzieży samochodu czy jego uszkodzenia. Ceny ubezpieczenia mogą się znacznie różnić, dlatego w tym wypadku także skorzystajmy z porównywarki, a zapłacimy nawet o kilkaset złotych mniej. Warto jest także wybierać polisy OC i AC razem, dzięki temu składki znajdziemy w korzystnej cenie. Porównanie polis OC i AC może uwzględniać zniżki, dzięki którym sporo zaoszczędzimy.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator