Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Wypadek z udziałem zwierzęcia. Co wtedy?

25 lipca 2017

Wypadek z udziałem zwierzęcia

Poza standardowym OC, warto wyposażyć się w kompleksowo działającą polisę jaką jest także szeroko występujący obecnie na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych szereg innych, dobrowolnych świadczeń umożliwiających zagwarantowanie pełnej ochrony w razie różnych zdarzeń losowych, na jakie wystarczającego wsparcia nie prowadzą towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach klasycznego OC. Jednym z takich przypadków jest wypadek z udziałem zwierzęcia.

Z pewnością wywalczenie jakiejkolwiek rekompensaty bez posiadania polisy w takim momencie jest niezwykle trudne i skomplikowane, bo jak tu ustalić charakter zajścia, a tym bardziej wskazać na winnego? Z danych statystycznych wynika jednakże, że w naszym kraju ten dylemat jest poważny, ponieważ do kolizji z udziałem dzikiej zwierzyny typu dziki, jelenie, sarny czy inne gatunki typowo leśne dochodzi niesamowicie często. Wynika to głównie z takiego, a nie innego ukształtowania naszego terenu. Migracja przeróżnych okazów jest więc wówczas o wiele bardziej gwałtowna. Jeżeli chodzi natomiast o kwestie odszkodowania za tej kategorii kolizję, to bez posiadania AC – raczej będzie ciężko.

Koszt reperacji takiego wozu uszkodzonego przez zwierzynę pędzącą na oślep może być szacowane nawet na parę tysięcy złotych, dlatego w ramach prostej polisy OC stanowiącej obowiązek każdego zmotoryzowanego, ubezpieczyciele rezygnują. To dla nich za duża kwota i zbyt wielkie straty. Jeżeli z kolei wyposażymy się w szereg świadczeń dobrowolnych, w tym solidne AC jak najbardziej będziemy przed konsekwencjami takich zdarzeń gruntownie chronieni.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator