Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy

21 lutego 2017

Ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcyMłodzi kierowcy mogą się czuć zagubieni w świecie ubezpieczeń – nie brakuje tam pojęć czy obliczeń, z którymi wcześniej nie mieli do czynienia. Zwykle cieszą się oni na myśl o kupnie nowego samochodu i nie chcą psuć sobie tej wizji zmartwieniami związanymi z wyborem ubezpieczenia OC pojazdu.

Każdy młody kierowca musi zdawać sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie OC na samochód musi załatwić jeszcze przed jego rejestracją. Wiele mówi się o wysokich kosztach ubezpieczenia dla młodych – nie mogą oni liczyć na zniżki dla doświadczonych kierowców, które pozwalają za OC płacić tylko kilkaset złotych.

Młodzi kierowcy także mogą być zróżnicowaną grupą – mniej za OC zapłaci młody człowiek, ale posiadający prawo jazdy już od kilku lat, doświadczony, uważny na drodze. Dlatego wart jest jak najszybciej rozpocząć zdobywanie swojego samochodowego doświadczenia.

Ubezpieczenie OC dla młodych – czy jest obowiązkowe

Młody kierowca może wykupić polisę OC i AC – ta pierwsza jest obowiązkowa. Co to jest właściwie ubezpieczenie OC? Dzięki niemu nasz ubezpieczyciel wypłaci pieniądze za szkody, które podczas stłuczki wyrządziliśmy drugiemu kierowcy. Bez ubezpieczenia OC na samochód Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci określoną kwotę poszkodowanemu, jednak my będziemy musieli ją zwrócić.

Dlatego warto już dziś pomyśleć o korzystnym ubezpieczeniu nowego samochodu. Wiadomo, że młody kierowca chce się ubezpieczyć jak najtaniej, dlatego też niektórzy młodzi kierowcy dopisują się do dowodu rejestracyjnego innego właściciela ze zniżkami. Inni jednak, którzy chcą mieć najtaniej, ale też chcą być samodzielni, szukają zniżek na własną rękę. W tym pierwszym przypadku i tak deklarujemy, kto będzie prowadził pojazd, a więc ubezpieczenie OC nie należy do najtańszych, ale kwota jest z pewnością niższa.

Warto korzystać z porównywarek, ponieważ wiele firm ubezpieczeniowych otwiera się na młodych kierowców – można trafić na ofertę bez zwyżek czy też specjalną ofertę z okazji urodzin. Najtańsze ubezpieczenia OC pojazdu czekają na mieszkańców mniejszych miejscowości.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator