Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

21 marca 2022

Jako że w dowolnym momencie i miejscu może dojść do niefortunnego zdarzenia, które będzie miało negatywny wpływ na zdrowie lub zagrozi nawet życiu, to warto się do tego odpowiednio przygotować. Trzeba też mieć na uwadze to, że samemu można przyczynić się do wyrządzenia szkody osobom trzecim. Dobrym zabezpieczeniem będzie ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jest to dodatkowy produkt, który towarzystwa ubezpieczeniowe polecają klientom podczas zawierania polisy mieszkaniowej.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? Co dokładnie obejmuje?

Ubezpieczenie domu to podstawa, ale wiele osób decyduje się także na rozszerzenie polisy mieszkaniowej o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Ten niepozorny dodatek może uchronić przed niespodziewanymi wydatkami spowodowanymi rozmaitymi zdarzeniami losowymi. Zdarza się tak, że to osoba trzecia zostanie poszkodowana i będzie dochodzić swoich praw, wypłacenia należnego jej odszkodowania. Warto być przygotowanym na różne okoliczności, aby nie musieć się potem zadłużać w celu spłacenia kogoś. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym obejmuje różne szkody rzeczowe. Mogą one dotyczyć uszkodzenia cudzego mienia lub ciała, spowodowania śmierci.

Mając tego typu ubezpieczenie, nie trzeba martwić się o pociągnięcie do odpowiedzialności finansowej w momencie zalania mieszkania sąsiadowi, zbicia szyby przez dziecko w cudzym mieszkaniu, zarysowania auta osobie trzeciej. Nie brakuje przypadków wjechania samochodem w drugie auto, spowodowania kontuzji u gracza z przeciwnej drużyny, uszkodzenia sprzętu w obiekcie hotelowym itd. Można jednak spać spokojnie, jeśli ma się wykupione ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Będzie ono nieocenione w przypadku potrącenia pieszego, pogryzienia kogoś przez psa, zniszczenia sprzętu wodnego wykorzystywanego w celach rekreacyjnych. Ubezpieczenie OC przydaje się podczas prywatnych wyjazdów urlopowych, użytkowania jednostek pływających/broni palnej/pojazdów mechanicznych. Podsumowując, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym stanowi ochronę przed stratami, jakie wyrządziło się osobom trzecim.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator