Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

10 października 2022

Ubezpieczenie OC jest kojarzone z samochodem, ale może dotyczyć również polisy mieszkaniowej. Dokupienie dodatkowej ochrony jest sposobem na otrzymanie odszkodowania w razie wyrządzenia szkody przez domowników lub zwierzęta domowe. Trzeba pamiętać o tym, że w najmniej oczekiwanym momencie może dojść do poważnych zniszczeń w domu na skutek wybuchu pożaru, powodzi lub zalania. Spokojny spacer z psem czasem kończy się pogryzieniem przechodnia. Dzieci również nierzadko wyrządzają różne szkody osobom trzecim. Warto wobec tego pomyśleć o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym?

OC w życiu prywatnym jest ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, które zapewnia finansową ochronę w razie wyrządzenia nieumyślnej szkody. Może ona dotyczyć konkretnej osoby lub jej imienia. W przypadku podstawowego OC zakres ochrony obejmuje nieruchomości, różne zdarzenie losowe, elementy stałe. Warto jednak pomyśleć o dodaniu kolejnych ryzyk, aby być lepiej zabezpieczonym. Niestety czasem dochodzi do różnych zaniedbań i nieprzemyślanych działań, na skutek których powstaje szkoda. Można przykładowo zalać mieszkanie sąsiadowi, wybić mu szyby w samochodzie. Po wykupieniu OC w życiu prywatnym nie będzie trzeba ponosić finansowej odpowiedzialności za porysowanie pojazdu na parkingu przez dziecko, spowodowania kontuzji jednego z zawodników podczas wspólnej gry, zniszczenia mienia w hotelu, potrącenia kogoś podczas jazdy rowerem.

Jeśli dojdzie do powstania szkód w mieszkaniu na skutek zdarzeń losowych, to można liczyć na wypłacenie odszkodowania przez ubezpieczyciela, jeśli ma się wykupione OC tylko w podstawowym zakresie. W przypadku rozszerzonej polisy towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje nawet szkody wyrządzone przez zwierzęta domowe lub najemcę. Może zdarzyć się, że ktoś będzie się bardzo spieszyć, potrąci przychodnia w taki sposób, że wypadnie mu z ręki smartfon i ulegnie zniszczeniu. Nie będzie trzeba ponosić za to odpowiedzialności finansowej, mając OC w życiu prywatnym. Obejmuje ono różne szkody na cudzym imieniu.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator