Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Ubezpieczenie OC w wersji rozszerzonej

27 września 2021

Kierowcy nie muszą polegać wyłącznie na podstawowej ochronie, bo mogą rozszerzyć obowiązkowe ubezpieczenie OC o szereg dodatkowych wariantów. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami, ale jeśli dojdzie do wypadku czy awarii auta, to można liczyć na uzyskanie wyższej kwoty odszkodowania. Wielu kierowców decyduje się na wykupienie dodatkowej polisy, dzięki której nawet osoba odpowiedzialna za wypadek lub uszkodzenie samochodu będzie mogła liczyć na wypłacenie jej odszkodowania.

O jakie dodatkowe polisy można wzbogacić podstawowe ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, musi je wykupić każdy właściciel pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Można wybrać tylko podstawową ochronę, aby uchronić się przed mandatem za brak polisy lub zdecydować na opcję rozszerzoną. Wielu kierowców decyduje się na autocasco, szczególnie jeśli wartość ich samochodu jest wysoka. Takie dodatkowe ubezpieczenie zapewnia wypłatę odszkodowanie nawet jeśli do uszkodzenia pojazdu doszło z winy jego właściciela. Odszkodowanie zostanie też wypłacone w przypadku uszkodzenia samochodu czy jego zniszczenia w wyniku działania żywiołów. Kolejną opcją do wyboru jest Assistance, czyli ubezpieczenie gwarantuje szeroko pojęte usługi pomocowe w razie wypadku czy nawet awarii pojazdu. Warto też pomyśleć nad wykupieniem NNW, czyli ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jak wiadomo, można jechać w pełni przepisowo i pomimo tego doświadczyć niespodziewanej sytuacji z winy innego uczestnika ruchu drogowego. NNW obejmuje ochronę życia i zdrowia zarówno kierowcy ubezpieczonego samochodu, jak i jego pasażerów. Zasada jest taka, że im większa jest suma ubezpieczenia, tym można liczyć na uzyskanie wyższej wypłaty odszkodowania. Niektórzy kierowcy decydują się nawet na wykupienie dodatkowej ochrony szyb czy opon. Jeszcze inną opcją jest Zielona Karta, którą powinni wyrobić kierowcy opuszczający granic Polski. Zagraniczne podróże bez ubezpieczenia są bardzo ryzykowne, a Zielona Karta stanowi odpowiednik ubezpieczenia OC. Bardzo często można ją uzyskać całkowicie za darmo od swojej ubezpieczyciela lub za niewielką opłatą.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator