Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Ubezpieczenie AC kampera

8 czerwca 2022

Jeśli komuś marzy się podróżowanie własnym środkiem transportu, który stanie się także tymczasowym miejscem zamieszkania, to warto pomyśleć o kamperze. Oczywiście trzeba też pamiętać o ubezpieczeniu go. W przypadku tego rodzaju pojazdu dobrym wyborem będzie wykupienie dodatkowej polisy. Im większą wartość ma ubezpieczenie AC i obejmuje więcej ryzyk, tym wyższa jest składka. Należy wobec tego dobrze zastanowić się nad opłacalnością autocasco i jego zakresem.

Co z ubezpieczeniem AC dla kampera?

Kampery nie są najczęściej użytkowane przez cały rok, korzysta się z nich sezonowo. Często służą użytkownikom tylko podczas wakacji, a przez większość miesięcy stoją bezczynnie na posesji. Pojawia się wobec tego pytanie, czy warto płacić dodatkowe ubezpieczenie AC. Oczywiście wiele osób pozostaje tylko przy tym, co obowiązkowe, czyli przy ubezpieczeniu podstawowym OC. Jeśli jednak kamper jest nowy, ma wysoką wartość, został dobrze wyposażony. to warto pomyśleć nad autocasco. Pozwoli to uchronić się przed stratami finansowymi na skutek zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu oraz jego kradzieży. Kampery parkujące w niestrzeżonych miejscach są bardzo narażone na stanie się łupem złodzieja. Kolejną kwestią jest to, że manewrowanie dużym pojazdem jest dosyć problematyczne i istnieje ryzyko uszkodzenia.

W każdej z tych sytuacji niezwykle pomocne będzie ubezpieczenie AC. Firmy ubezpieczeniowe umożliwiają nawet wykupienie krótkoterminowej polisy AC. Jeśli ktoś planuje podróż, to warto zdecydować się na taki wariant. Pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu z kosztami ubezpieczenia całorocznego. Mając assistance, można liczyć na uzyskanie pomocy w przypadku wystąpienia awarii pojazdu. Nie będzie trzeba płacić za naprawę z własnej kieszeni. Ma to szczególne znaczenie w trasie, podróżując poza miejscem zamieszkania. Zawsze należy sprawdzić zakres terytorialny ubezpieczenia AC. Do kampera warto też dokupić NNW, bo zapewnia ochronę zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Uzyska się odszkodowanie w razie wypadków, jeśli ktoś doświadczy uszczerbku na zdrowiu lub straci życie.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator