Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Poradnik AC

11 kwietnia 2018

Czym jest ubezpieczenie AC? Na czym ono polega? Co wiąże się z jego posiadaniem? O tym wszystkim dowiesz się z poniższych fragmentów naszego poradnika autocasco.

Co to takiego?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym konkretnie polega ubezpieczenie komunikacyjne, jakim jest autocasco. To dodatkowe, nieobowiązkowe świadczenie polisowe, bazujące przede wszystkim na tym, że w razie, gdy właściciel pojazdu ze swojej winy dozna jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia, a ucierpi też na tym jego pojazd, może liczyć na zwrot kosztów. Rekompensata tego typu nie jest przyznawana z kolei przy ubezpieczeniu OC. Warto wspomnieć, że za AC to właśnie klient decyduje ile zapłaci, bowiem pod niego indywidualnie ustalany jest pakiet udogodnień wynikających z posiadania polisy.

Jakie gwarancje?

Jeżeli dysponujesz autocasco na swój samochód, masz okazję do tego, aby uzyskać odszkodowanie w przypadku pożaru, czy też wybuchu pojazdu, kiedy padnie on łupem złodziei, jeżeli dojdzie do kolizji z innymi uczestnikami ruchu drogowego, kiedy pojawią się wyraźne szkody w pojeździe wywołane przez wielorakie zjawiska atmosferyczne w postaci huraganu, gradu, powodzi itd.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator