Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Od czego zależą zniżki na ubezpieczenie OC?

19 września 2022

Każdy kierowca chciałby płacić jak najmniej za ubezpieczenie OC. Wysokość naliczanych stawek jest bardzo zróżnicowana, zależy to od wielu czynników. W najlepszej sytuacji są oczywiście osoby, które mogą pochwalić się bezszkodową jazdą. Z kolei otrzymane punkty karne za różne wykroczenia przyczyniają się do wzrostu ceny ubezpieczenia. Jest kilka sposobów na uzyskanie zniżki na polisę OC, więc warto się z nimi zapoznać, aby móc zaoszczędzić pieniądze.

Jak mieć tańsze ubezpieczenie OC?

Zniżki na ubezpieczenie OC są możliwe do uzyskania. Trzeba oczywiście wiedzieć, jak je zdobyć. Po ich otrzymaniu będzie można płacić mniej pieniędzy za polisę ubezpieczeniową. Mowa jest tutaj o oszczędnościach rzędu kilkudziesięciu procent. Na niższą składkę mogą liczyć osoby, które przez długi czas mają nieskazitelną historię ubezpieczeniową, czyli bezszkodową jazdę. Jeśli ubezpieczyciel nie musi na własny koszt zlikwidować szkody spowodowanej przez klienta w ramach polisy OC, to w zamian za to zostaną przyznane mu zniżki. Niestety łatwo je stracić w przypadku spowodowania wypadku. Młodzi kierowcy niestety nie mają szansy na uzyskanie zniżki za bezszkodową jazdę, dotyczy to osób z większym stażem. Są one przyznawane za każdy rok, więc po kilku latach składka na ubezpieczenie OC będzie proporcjonalnie niższa.

Jeśli ktoś jest dopiero na etapie wybierania ubezpieczenia OC, to powinien zacząć od ofert dostępnych w internecie. W ten sposób uzyska się zniżkę na zakup polisy online. Może ona wynosić nawet kilkanaście procent. Jeśli w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym wykupi się polisę dla kolejnego samochodu, to również zostanie przyznana zniżka. Stali klienci są nagradzani za swoją lojalność. Opłaca się korzystać z różnych instrumentów oferowanych przez firmę ubezpieczeniowa. Można przykładowo ubezpieczyć w jednym miejscu samochód i dom, to przełoży się na otrzymanie zniżki cross sell. Jak widać, korzystają na tym rozwiązaniu obie strony. Sposobem na uzyskanie oszczędności jest także zdecydowanie się na pakiet OC i AC. Kupując dwie polisy ochronne, płaci się niższą stawkę za ubezpieczenie.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator