Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

10 lutego 2017

Jakie ubezpieczenie samochodu wybraćKupno samochodu to wiele emocji i wątpliwości – jaka marka będzie odpowiednia, jaki model wybrać, ile jesteśmy w stanie zapłacić. Oprócz tych parametrów warto brać pod uwagę także inne – przede wszystkim wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodu.

W reklamach ciągle słyszymy o najtańszym OC i AC, o firmach, które kuszą promocjami dla młodych i doświadczonych kierowców. Mimo to  kierowcy mogą czuć się nieco zagubieni w świecie ubezpieczeń (zwłaszcza ci niedoświadczeni). Bo w końcu ile to jest mało? I czy tanie ubezpieczenia naprawdę są bezpieczne?

Najtańsze ubezpieczenie OC czy AC wcale nie musi oznaczać podejrzanej firmy ubezpieczeniowej. Warto jest jednak poczytać opinie i spojrzeć do porównywarek, które także mogą się przydać przy wyborze najtańszego ubezpieczenia. W sieci nie brakuje informacji o ubezpieczeniach samochodu, które pozwolą nam wyłonić najlepsze.

Czy ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe?

Niektórzy uważają, że ubezpieczenia OC ani AC nie potrzebują, ponieważ jeżdżą bezpiecznie. Jest to jednak bardzo nieodpowiedzialne myślenie – nie jesteśmy sami na drodze, nie odpowiadamy za innych kierowców, poza tym nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne. Bez ubezpieczenia przy każdej stłuczce jesteśmy narażeni na stres i konsekwencje finansowe.

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Jeżeli je posiadamy, to po wypadku poszkodowany kierowca otrzymuje zadośćuczynienie od naszego ubezpieczyciela, jeżeli nie – my musimy zapłacić o wiele więcej. O wyborze najtańszego i odpowiedniego ubezpieczenia OC należy pomyśleć jeszcze przed rejestracją samochodu.

Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, jednak warto o nim pomyśleć – dzięki niemu to my zyskujemy pieniądze za uszkodzenia naszego auta. A pamiętajmy, że może do niego dojść w różny sposób, nie tylko w wyniku nieostrożnej jazdy.

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać? Takie, które będzie najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Warto zdecydować się na wybór ubezpieczenia samochodu OC razem z AC – do zalet takiego rozwiązania należy niska cena i pełne bezpieczeństwo.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator