Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC?

18 sierpnia 2022

Obowiązkowe ubezpieczenie OC chroni w wielu różnych sytuacjach, ale też sporo kosztuje. Dlatego też niejeden kierowca poszukuje tańszych opcji ubezpieczenia OC, tak by zaoszczędzić. Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenie można wypowiedzieć, jeśli znajdzie się tańszą alternatywę, dzięki czemu składki nie zostaną automatycznie przedłużone na kolejnych 12 miesięcy. Jak to zrobić? Poniżej garść podpowiedzi wskazówek dla osób zainteresowanych tematem.

Jak wypowiada się ubezpieczenie OC?


Ubezpieczenie OC można wypowiedzieć najpóźniej w ostatnim dniu, w którym ono obowiązuje. Warto jednak zrobić to wcześniej, szczególnie wtedy, gdy znalazło się tańszą alternatywę, z której chce się skorzystać. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą kwotę. Ubezpieczenie można wypowiedzieć między innymi składając osobistą wizytę w siedzibie ubezpieczyciela. Wtedy pracujący tam agent ubezpieczeniowy poinformuje o konkretnych formalnościach, które trzeba dopełnić. Poza tym można również wysłać odpowiednie pismo z formularzem rezygnacji korzystając z tradycyjnej poczty. Obecnie w 21 wieku, gdy tak wiele różnych spraw można załatwić przez internet, jeszcze szybszą i wygodniejszą opcją jest elektroniczne wypowiedzenie ubezpieczenia OC.

Elektroniczne wypowiedzenie ubezpieczenia OC


Korzystanie z gotowych formularzy dostępnych na stronach internetowych to tak naprawdę najszybsza i najlepsza opcja. Warto wiedzieć o tym, że w internecie funkcjonuje wiele stron, na których można skorzystać z gotowych formularzy. Wystarczy dokładnie wypełnić dokument, a następnie przesłać na adres e-mailowy ubezpieczyciela. W ten sposób można wypowiedzieć umowę tak naprawdę w ostatniej chwili. Każdy kierowca może wypowiedzieć umowę OC w dowolnym momencie jej trwania. Niestety nie oznacza to, że zostaną zwrócone mu składki. Ubezpieczenie będzie po prostu obowiązywało do ostatniego dnia okresu rozliczeniowego. Po tym czasie wygaśnie, dlatego też kierowca będzie musiał pamiętać o nawiązaniu umowy z inną firmą ubezpieczeniową. To ważne, ponieważ zaniechanie ubezpieczenia grozi poważnymi karami finansowymi.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator