Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Jak wybierać polisę ubezpieczeniową AC?

5 maja 2020

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej polisy ubezpieczeniowej z kategorii dobrowolnego AC, czyli Assistance, koniecznie powinieneś dokonać selekcji, kierując się rozmaitymi kryteriami wyboru. O jakich czynnikach mowa? Sprawdź poniżej, gdzie krok po kroku przekażemy Ci szeroki wachlarz wskazówek pozwalających na to, ażeby znaleźć taką ofertę, która będzie dla Ciebie optymalna i to nie tylko pod kątem czysto finansowym.

Jakiego rodzaju zniżki?

Zacznijmy może od tego, że określimy, o jakich zniżkach na składkę AC można w ogóle mówić. Przede wszystkim istotne jest zwrócenie uwagi na to, iż kierowcy, którzy do tej pory jeżdżą bezszkodowo, mogą liczyć na wyraźny upust w towarzystwie ubezpieczeniowym. Do tego wiele promocyjnych pakietów proponują takie firmy, u których decyduje się zmotoryzowany z jednej strony na OC, a z drugiej dodatkowo również na OC. Jeszcze jedna istotna kwestia to zniżki wynikające z dobrych negocjacji bądź ekonomicznej oferty polisowej. Dlatego też tak bardzo istotne okazuje się przede wszystkim porównywanie cen proponowanych za dokładnie takie same usługi ubezpieczeniowe w ramach Autocasco przez kilka różnych towarzystw. Dobrze jest, aby w tym celu skorzystać zwłaszcza z internetowego kalkulatora, z jakiego korzystanie jest zupełnie bezpłatne.

Jaki sposób na usuwanie szkód i usterek?

Kiedy dojdzie niefortunnie do uszkodzenia pojazdu mechanicznego i usterki oraz związane z tym nieszczęśliwym zdarzeniem szkody będą podlegały pod ubezpieczenie AC, jakie posiadamy, towarzystwo ubezpieczeniowe z usług którego korzystamy, zawsze kieruje się swym określonym regulaminem i polityką działania przyjętą przez firmę. Zanim więc postawimy na jakąś firmę, musimy zapytać agenta ubezpieczeniowego, jakie są tak zwane elementy jakościowe wiążące się z usuwaniem szkód.

polisa ubzpieczeniowa

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator