Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Czy każde ubezpieczenie OC zawiera składkę NNW?

14 czerwca 2021

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wykupić ubezpieczenie NNW albo czy wchodzi ono w skład wykupionej przez Ciebie polisy – ten artykuł rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Czym jest składka NNW?

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, jest formą przypisaną do osoby, a nie pojazdu – tak jak ubezpieczenie OC. Nie każde OC musi zawierać NNW, jednak część polis została o nie wzbogacona.

W przeciwieństwie do ubezpieczenia pojazdu, nie masz obowiązku wykupienia polisy NNW, jednak jej zakup jest dla Ciebie korzystny. Dzięki takiej składce zyskujesz ochronę zarówno jako sprawca, jak i uczestnik czy poszkodowany w wypadku. W zależności od tego, jaki pakiet wybierzesz, Twoje ubezpieczenie NNW może obejmować między innymi pobyt w szpitalu, doraźną pomoc medyczną, pomoc finansową w razie niezdolności do pracy czy refundację środków medycznych. Powyższe wyliczenie jest tylko przykładowe, a pełen zakres świadczeń, jakie obejmuje polisa, jest ujęty w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) konkretnego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie pojazdu a ubezpieczenie NNW

Jeśli w Twojej polisie OC nie zawarto dodatkowego ubezpieczenia NNW, nic nie stoi na przeszkodzie, by zostało przez Ciebie wykupione osobno. Należy jednak wziąć pod uwagę, że tworzenie tego rodzaju pakietów (składających się z ubezpieczenia OC i dodatkowego NNW) może być po prostu korzystniejsze pod względem finansowym. Firmy ubezpieczeniowe są skłonne oferować duże zniżki osobom kupującym pełne pakiety ubezpieczeniowe.

Driving a car

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator