Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Ubezpieczenie OC – co to jest?

Młodzi kierowcy, najczęściej jedyne to, czego oczekują, po pozytywnym przejściu egzaminu na prawo jazdy, to swobodny dostęp do zatankowanego samochodu oraz znajomość położenia radarów. Bardzo niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że posiadanie samochodu oraz zdolność prawna do prowadzenia pojazdu mechanicznego, wiążę się przede wszystkim z odpowiedzialnością. I nie chodzi tutaj tyko i wyłącznie, o odpowiedzialność za siebie i swoich pasażerów w czasie jazdy, ale również o obowiązkach, gdzie jednym z nich będzie opłacanie wydatków, związanych z utrzymaniem samochodu.
 
Mimo tego, że większość młodych ludzi kojarzy, czym jest ubezpieczenie OC, „co to jest” pytają może nieliczni, ale nie zmienia to jednak faktu, że ubezpieczenie OC dla młodych, jest tak samo obligatoryjne, jak w przypadku starszych i doświadczonych uczestników ruchu.
 
Dodatkowo, ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy, zwyczajowo jest droższe, niż ma to miejsce w przypadku doświadczonych kierowców. Ma to, oczywiście bezpośredni związek z brakiem doświadczenia, u młodych ludzi za kierownicą. Na szczęście mogą oni liczyć na zniżki, związane z ustanowieniem współwłaściciela samochodu, który posiada już znaczne zniżki, wynikające z lat spędzonych na drodze.
 
Z pewnością obligatoryjność wobec ubezpieczenia OC wzięła się z potrzeby uregulowania hierarchii kierowców, w zakresie ich odpowiedzialności na drodze. Nic więc dziwnego, że młodzi kierowcy wypadają w tym zakresie jednak najsłabiej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby z czasem, udowodnili swoje umiejętności.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator