Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Awaria auta, a samochód zastępczy. Do czego upoważnia ubezpieczenie?

4 września 2017

samochódJeżeli decydujesz się na to, aby zainwestować w odpowiedni rodzaj pojazdu mechanicznego, to zawsze zmuszony jesteś do tego, żeby dodatkowo wziąć pod uwagę konkretne ubezpieczenie, jakie częściowo jest odgórnie narzucone. W tym wypadku warto jest wspomnieć chociażby o OC czyli ubezpieczeniu obowiązkowym, które występuje zawsze jako przymusowe świadczenie, z którego nie można się jakoś wywinąć, gdy chce się jeździć autem. Nie ma także większego znaczenia to, czy decydujemy się na jazdę regularnie czy też sporadycznie – masz auto, musisz mieć OC. Ten rodzaj polisy to jednakże swego rodzaju minimum. Jeżeli jesteś rozsądnym i zapobiegliwym kierowcom, będziesz wiedział, że dużo bardziej opłacalne jest postawienie na ubezpieczenie samochodowe dodatkowe, które da Ci dużo więcej.

A zatem jeżeli masz AC czyli standardowe autocasco, masz o wiele więcej szans na to, aby zabezpieczyć się w razie czego, gdyby na przykład doszło do sytuacji, że Twój pojazd stał się obiektem wypadku, albo że zostałeś poszkodowany przez stłuczkę spowodowaną przez innego zmotoryzowanego. AC chroni też w momencie, kiedy Twój wóz zostanie skradziony, jak także, gdy spotka go jakaś awaria techniczna. W tym wypadku niestety trzeba wspomnieć w przypadku braku wykupionego dodatkowego ubezpieczenia w postaci AC, iż straty ponosimy samodzielnie, wychodząc na tym jak przysłowiowy Zabłocki na mydle. By tego uniknąć i nie narażać się na koszty, warto więc wydać nieco więcej, inwestując w święty spokój.

Jeżeli stanie się tak, że Twój pojazd mechaniczny zostanie zepsuty, wtedy na czas okresu naprawy możesz domagać się udzielenia Ci wozu zastępczego. Jak najbardziej masz do tego prawo i jest to uzasadnione.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator