Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Ubezpieczenie OC – kompedium wiedzy

Decydujesz się na to, aby zainwestować środki pieniężne w kupno pojazdu? Nieważne w zasadzie jaki typ, rodzaj, markę, model czy stan techniczny wozu będziesz posiadał. Zawsze konieczneokazuje się przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, aby auto zostało odpowiednio zabezpieczone. Jak to zrobić? Konieczne i przymusowe, bowiem narzucone przez obowiązujące przepisy prawne jest między innymi OC- ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Ten rodzaj ubezpieczenia jest obowiązkowy i w tym przypadku nie ma zmiłuj. Chcesz jeździć autem, być posiadaczem pojazdu, nie możesz odpuścić sobie uiszczenia stosownej składki ubezpieczeniowej w tym zakresie. To, jak wysoka będzie to suma zależne jest natomiast przede wszystkim od kilku czynników. Nie ma stałej sumy, jaka obowiązuje dla każdego kierowcy. Wszystko uzależnione jest w glównej mierze od wieku i stażu jazdy kierowcy. Im zmotoryzowany dłużej posiada prawo jazdy, tym większe ulgi może uzyskać. Liczy się także bezszkodowość jazdy – a zatem jeżeli jeździsz wzorcowo, Twoje składki z pewnością będą dużo niższe niż kierowcy, którego policja przyłapała na wykroczeniach.

Ubezpieczenie OC jest świadczeniem, które wydzielone zostało co bardzo ciekawe nie tylko w odniesieniu do pojazdów osobowych, ale także wymagane jest przy wszystkich inych maszynach, jakie przemieszczają się po naszych krajowych drogach. Co mamy na myśli? Przyczepy, naczepy, ciągniki w różnych formach – siodłowe i rolnicze, motorowery, motocykle, autobusy, auta ciężarowe i wiele innych. Warto wiedzieć również, że OC funkcjonuje na obszarze całego kontynentu europejskiego.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator