Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

Młody kierowca to zwykle osoba, która nie porusza się jeszcze pewnie na drodze. Młodzi częściej powodują wypadki, których przyczyną jest zwykle prędkość jazdy. Starsi kierowcy mogą liczyć na zniżki na samochód, które przysługują im za bezszkodową jazdę. Młodsi oprócz kupna samochodu muszą się przygotować na koszty jego utrzymania – nie tylko na regularne wizyty u mechanika czy na wysoką cenę benzyny, ale także na koszty ubezpieczenia, które nie należą do najtańszych.

Ubezpieczenie nowego samochodu może być tańsze w przypadku niektórych modeli pojazdów. Nowy i sprawny samochód to większa szansa na korzystną cenę ubezpieczenia OC i AC. Najtańsze ubezpieczenie OC możliwe jest w przypadku ostrożnych kierowców, którzy posiadają sprawne i dobrej jakości auta. Ubezpieczenie OC najtaniej można znaleźć przez internetowe wyszukiwarki, można też skontaktować się z firmami ubezpieczeniowymi i porównywać ich oferty.

Ubezpieczenie OC co to jest

Co to jest ubezpieczenie OC i czym różni się od ubezpieczenia AC? Ubezpieczenie OC należy do ubezpieczeń obowiązkowych i młody kierowca musi je wybrać przed rejestracją samochodu. Dzięki niemu kierowca nie musi płacić drugiemu kierowcy za szkody, które spowoduje podczas stłuczki. Ubezpieczenie AC warto wykupić razem z OC, ponieważ chroni młodego kierowcę przed kosztami naprawy szkód, które poniesie z powodu działania warunków atmosferycznych na auto. Ubezpieczenie AC to także pomoc finansowa w wypadku kradzieży auta lub uszkodzenia jego przez wandali.

Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy i dla nowego samochodu wcale nie musi rujnować jego portfela. Najtańsze ubezpieczenie OC to oszczędność nawet kilkuset złotych. Jeżeli młody kierowca będzie prowadził swoje auto rozsądnie, to już za kilka lat może liczyć na korzystną cenę ubezpieczenia na samochód. Najtaniej ubezpieczenie OC zakupią osoby, które mogą współdzielić auto z bardziej doświadczonym kierowcą, na przykład ojcem, matką czy dziadkiem. Ubezpieczenie OC to obowiązek każdego kierowcy, dlatego też warto szukać najtańszego, na najlepszych dla młodych warunkach.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator