Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Ubezpieczenie komunikacyjne – nie tylko OC i AC

Ubezpieczenie komunikacyjne – nie tylko OC i AC

Na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnych jest cała masa rozmaitych typów polis, z czego zdecydowanie najbardziej popularne okazują się standardowe OC oraz często dokupowane przez zmotoryzowanych OC. Warto jednak poznać również szeroki zakres innych wariantów, jakie czekają na kierowców.

Assistance

Ten typ ubezpieczenia jest oczywiście dodatkowy i opiera się na zapewnieniu maksymalnej gwarancji dla posiadacza auta, a także jadącego wraz z nim pasażera w sytuacji, kiedy samochód stanie się uczestnikiem wypadku, a zawinił kierujący danym wozem. Dodatkowo polisa ta chroni także w momencie, gdy pojazd zostanie przedmiotem kradzieży lub dojdzie do jego wyraźnej usterki, jakiej koszty reperacji byłyby bardzo wysokie.

NWW

Dokładniej jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Znakomicie sprawdza się wtedy, kiedy dojdzie do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń drogowych z udziałem ubezpieczonego. Mowa tu na przykład o zajściach, jakie powodują trwały uszczerbek na zdrowiu. Ubezpieczyciel jest także zobowiązany do wypłaty danej kwoty w momencie śmierci osoby ubezpieczonej, do jakiej dojdzie na drodze, na skutek wypadku uwzględnionego w polisie.

Ubezpieczenie szyb

Ten rodzaj polisy to już zupełny dodatek, ale bardzo wartościowy zwłaszcza dla posiadaczy kosztownych pojazdów. Dzięki ubezpieczeniu tego rodzaju możliwe jest pokrycie w całości wydatków związanych czy to z wymianą szyb czy też kosztów wynikających z obowiązku ich wymiany. Poprzez polisę zabezpieczone zostają szyby tylna, boczna i czołowa.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator