Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Ubezpieczenia – kompendium informacji

Ubezpieczenia – kompendium informacji

Przezorny zawsze ubezpieczony – jeżeli szukasz odpowiedniej formy ochrony na wypadek ewentualnego zdarzenia drogowego, koniecznie powinieneś postawić na solidną polisę. Na rynku dostępnych jest kilka standardowych wariantów, a o tym które będą najlepsze przekonasz się z fragmentów poniżej.

OC

Jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, jakie stanowi zupełną podstawę i konkretny wymóg narzucany każdemu zmotoryzowanemu. Jest to obowiązek kierowcy i forma rozsądnego zabezpieczenia przed konsekwencjami szkód, do jakich mogłoby dojść w momencie gdy nastąpiłby wypadek i pojawiłyby się negatywne jego skutki w stosunku do osób trzecich lub wobec mienia. Jeżeli natomiast posiadamy dobre OC, nie ma się co martwić, ponieważ nawet przy kolizji drogowej występującej w ruchu wynikłej z naszej winy, nie będzie kłopotu z tym, żeby pokryć wyrządzone straty. Za naprawę zniszczeń płaci właśnie ubezpieczyciel. Ubezpieczenie to powinniśmy mieć w dniu rejestracji pojazdu bądź w dniu wygaśnięcia poprzedniej umowy OC.

AC

Kolejnym rodzajem polisy, jaka nie jest już wymagana bowiem nie stanowi obowiązkowego, zaś dobrowolne świadczenie, jest autocasco. Ubezpieczenie AC to forma ochrony przed skutkami materialnymi uszkodzeń, zniszczeń, usterek auta wynikających bezpośrednio z winy osoby posiadającej dany pojazd. Co więcej, posiadanie AC pozwala również na to, żeby w razie ewentualnych zdarzeń losowych móc pozyskać rozmaite opcje rekompensaty – w zależności od tego, jaka jest nasza polisa i jak wysoką składkę uiszczamy. AC chroni też przed kradzieżą.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator