Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Młody kierowca – jak wybrać odpowiednią polisę?

Ubezpieczenie OC stanowi nieodzowny obowiązek każdego, kto decyduje się na posiadanie samochodu. Nie ma w tym wypadku większego znaczenia ani wiek, ani staż jazdy zmotoryzowanego. Tego rodzaju polisę muszą mieć wszyscy. W przypadku młodego kierowcy niestety mowa o nieco droższych składkach. Z czego to wynika?

W pierwszej kolejności towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę fakt, że młodociany kierowca to dużo większe zagrożenie na drodze niż zmotoryzowany, który jest osobą doświadczoną w jeździe. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że składka polisy odpowiedzialności cywilnej w takich przypadkach okazuje się dużo wyższa. Kwota, o której mowa nierzadko jest kilka razy większa niż standardowa suma pieniężna należna za tą samą usługę u zmotoryzowanego ze stażem. W gruncie rzeczy natomiast, im dłuższa historia kierowcy, tym automatycznie zmniejsza się kwota należna do uiszczenia ubezpieczycielowi.

Z danych statystycznych wynika jednoznacznie, że najwięcej zdarzeń drogowych jakie mają miejsce na polskich szosach sprawiane są przez zmotoryzowanych między osiemnastym a dwudziestym czwartym rokiem życia. Zaledwie ubiegłoroczne statystyki pokazują, że do wypadków z udziałem młodych kierowców doszło niemal sześć tysięcy razy.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator