Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Kiedy zdecydować się na AC?

23 lutego 2018

Wybierając opcję autocasco, masz dodatkową gwarancję, iż w razie wystąpienia niekorzystnych okoliczności, w których Twoje auto zostanie uszkodzone, nie poniesiesz wyraźnych strat materialnych, bo wszelkie koszty będą po stronie ubezpieczyciela.

Z danych policyjnych

Jak wynika z danych statystycznych sprzed paru lat, które zgromadzone zostały przez policję, miesięcznie dochodzi do około 1500 przypadków kradzieży na polskich drogach, parkingach, posesjach. Wypadków drogowych natomiast jest ponad trzy tysiące – miesiąc w miesiąc, a kolizji z wyraźnymi szkodami w postaci usterek pojazdów niemal 30 tysięcy! To wszystko natomiast wiąże się przede wszystkim z ogromnymi kosztami potrzebnymi na zlikwidowanie wyżej wymienionych skutków ubocznych takich sytuacji. Jeżeli zmotoryzowany będący w tym przypadku w roli poszkodowanego, nie ma wykupionego AC, niestety ale za naprawę będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Skuteczna ochrona gdy?

Autocasco warto wybierać na wypadek, gdyby nasz samochód stał się przedmiotem drobnych uszkodzeń z naszej winy, winy osób trzecich, lub osób nieokreślonych, nieznanych. Przykładem mogą być tu zarówno stłuczki, jak także akty wandalizmu. AC chroni często pojazd i jego właściciela również przy szkoda całkowitych wywołanych przez działanie sił natury, zjawiska pogodowe typu powódź czy też pożar auta. Pamiętaj jednak, że przed podpisaniem umowy o współpracę z danym towarzystwem ubezpieczeniowym, dobrze byłoby zweryfikować jaki zakres ubezpieczenia proponuje wybrana przez Ciebie firma.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator