Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Jakie ubezpieczenie najlepsze

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać Marzysz o pięknym i nowym samochodzie? Oprócz kwestii estetycznej ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo? Nowoczesne samochody wyposażone są w takie systemy, które dają poczucie bezpieczeństwa na drodze. Ważne jest także odpowiednie OC i AC – dzięki nim nie musimy ponosić kosztów wypadków.

Szukając ubezpieczenia samochodu zwykle zwracamy uwagę na najtańsze OC i AC. Dzięki porównaniu ofert wyłonić możemy taką, która idealnie do nas pasuje i pozwoli nam zaoszczędzić. Pytanie jakie ubezpieczenie samochodu wybrać musi sobie zadać każdy kierowca, ponieważ ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i musi zostać wybrane jeszcze przed rejestracją pojazdu. Warto wybrać także ubezpieczenie AC – bez niego kradzież samochodu czy jego uszkodzenie są o wiele bardziej bolesne.

Rodzaje ubezpieczenia samochodu i ich ceny

Ubezpieczenie AC pozwala nam uzyskać wsparcie finansowe w przypadku uszkodzenia naszego auta lub też jego kradzieży. Możemy być najbardziej ostrożnymi kierowcami na świecie, jednak nie przewidzimy wielu losowych wydarzeń – nasz pojazd może ucierpieć w powodzi czy podczas burzy.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC przydaje się w przypadku stłuczki – dzięki niemu nie musimy z własnej kieszeni płacić za szkody, które wyrządziliśmy drugiemu kierowcy.

Od czego zależą ceny ubezpieczenia samochodu i kiedy ubezpieczenie OC jest najtańsze? Ceny są bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na wybór konkretnego ubezpieczenia. Wybrać ubezpieczenie możemy z pomocą porównywarek, w których to wpisujemy informacje o nas i naszym samochodzie. Porównywarka pokazuje nam oferty ubezpieczeń ze szczegółami, cenami, warunkami. Niskie ceny ubezpieczenia OC to zwykle zasługa długiego stażu za kółkiem. Młodsi kierowcy zwykle muszą płacić nieco więcej, ale jeżeli będą uważać na drodze, to także mogą liczyć na zniżki i najtańsze OC. Ubezpieczenie samochodu może osiągać różne ceny, każdy ubezpieczyciel ma nieco inne zasady, dlatego wybór odpowiedniej oferty to sprawa indywidualna. Nawet młodzi kierowcy mogą wiele zaoszczędzić dzięki rozsądnemu wyborowi najtańszego obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także dobrowolnego AC.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator