Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Jak sprawdzić ważność ubezpieczenia oc?

Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC dla pojazdu jest obowiązkiem właściciela auta, dlatego to bardzo ważne, by regularnie kontrolować termin, w którym trzeba zawrzeć nową umowę. Warto bowiem pamiętać, że obecnie obowiązująca polisa nie przedłuży się automatycznie: nawet jeśli zdecydujemy się pozostać w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym, musimy podpisać nowy dokument. Jak sprawdzić ważność ubezpieczenia OC?

Trzy możliwości

Istnieją trzy opcje, dzięki którym sprawdzisz, czy ubezpieczenie OC dla pojazdu nie wymaga odświeżenia lub – co gorsza – już nie wygasło. Najprostszym rozwiązaniem (które wchodzi w grę zarówno przy zakupie auta, jak i w odniesieniu do już posiadanego pojazdu) jest po prostu sprawdzenie danych w umowie. Zazwyczaj termin rozpoczęcia obowiązywania ubezpieczenia i zakończenia polisy jest wytłuszczony już na pierwszej stronie dokumentu, w związku z czym nie jest to szczególnie trudne.

Drugim rozwiązaniem, które jest możliwe tylko i wyłącznie w przypadku własnego auta, jest wykonanie telefonu do towarzystwa ubezpieczeniowego. Ta opcja wchodzi w grę tylko w odniesieniu do Twojego pojazdu, gdyż musisz znać niezbędne dane, a także wiedzieć, w którym towarzystwie ubezpieczone jest auto.

Na szczęście, istnieje także trzecie rozwiązanie, które można zastosować również w przypadku świeżo nabytego auta lub pojazdu, który chcemy kupić. W takiej sytuacji wystarczy podać kilka informacji (m.in. nr rejestracyjny pojazdu, a także datę jego pierwszej rejestracji) i informacje o aucie pojawią się na ekranie.

para w samochodzie

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator