Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Dodatkowa polisa, czyli po co brać Assistance

Wybór ubezpieczenia komunikacyjnego to podstawa. Jest to obligatoryjne i wymuszone odgórnie. OC, a zatem ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej stanowi nieodłączny element dla każdego, kto posiada formalnie samochód i jest właścicielem wybranego pojazdu mechanicznego. Generalnie jednak, trzeba mieć świadomość, że samo OC nie jest wcale jedynym z możliwych wariantów. Owszem, to polisa przymusowa, ale warto także skorzystać z szeregu innych, w tym między innymi Assistance, czyli powszechnie znanego AC. Na czym ono polega?

Czytaj ze zrozumieniem

Podstawą jest odpowiednie wybranie właściwej polisy, bo jak się okazuje Assistance wcale nie jest jednym, konkretnym terminem, zaś w jej zakres wchodzi mnóstwo rozmaitych wariantów możliwego ubezpieczenia. Warto wiedzieć, że mini assistance nie stanowi tego samego, co assistance ogólnie. Jak wskazuje na to już samo nazewnictwo, mini assistance to wersja zminiaturyzowana, która jest uboższa w porównaniu z assistance pełnym, ale przez to i tańsza. Jeśli komuś tak okrojony pakiet wystarcza, nie da się ukryć, że jest to warte przemyślenia, bo mamy dodatkową ochronę naszego pojazdu, a nie wymaga to od nas aż tak wysokich opłat jak przy pełnym Assistance.

Szeroki wachlarz

Generalnie, inwestycja w Assistance pozwala na to, żeby móc otrzymać kompleksowe wsparcie w razie nagłych i niespodziewanych awarii. Podstawą jest przede wszystkim opcja uzyskania rekompensaty w momencie, gdy pojazd będzie uszkodzony z winy osób trzecich, ale też naszej oraz na skutek podziałania negatywnych czynników od nas niezależnych, w tym atmosferycznych i żywiołów – pożar, powódź, wichura itd.

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator