Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator

Brak ważnego OC a ryzyko finansowe

Do podstawowych rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych koniecznie zaliczyć należy OC. Jest to polisa ubezpieczeniowa odpowiedzialności cywilnej. Brak aktualnego OC jest równoznaczne z ogromnym ryzykiem finansowym i gigantycznym zadłużeniem w przypadku „przyłapania” na nieposiadaniu wykupionego świadczenia.

W ostatnich latach doszło do dużego zwiększenia cen OC. W związku z tym niestety wielu zmotoryzowanych decyduje się na odstąpienie od umowy z ubezpieczycielem, podejmując wysokie ryzyko. Warto jednakże wiedzieć, że w parze z rosnącymi kosztami składek za ten typ ubezpieczenia idą także naprawdę kolosalne kary pieniężne za ich brak. Nie ma zatem sensu narażać się na zadłużenie. Ponadto w przypadku dojścia do poważniejszego zdarzenia drogowego, za wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy też negatywne skutki wypadku płacimy z własnej kieszeni.

Warto zatem być w pełni świadomi tego, jak wielkie są zagrożenia wynikające z nieposiadania OC. Z najświeższych danych statystycznych wynika, że w naszym kraju bez ważnego ubezpieczenia tej kategorii porusza się po drogach nawet sto pięćdziesiąt tysięcy pojazdów!

Oblicz składkę z naszym kalkulatorem Kalkulator